Masters Votice

03.11. - 17.11. Thumbnail Od 3.11. začíná turnaj Masters pro děti. Více detailů viz. přiložený plakát...

Buřťák 2018 a Memoriál Pepy Baboráka

Na stránce Turnaje - Ostatní se dozvíte informace o uplynulých turnajích, které jsme pořádali v průběhu září a října.

Minitenisový oddíl - aktuality

1/ Od čtvrtka 18.10.2018 jdeme do haly!!! Začínáme v 16:00 do cca 17:15. Přijďte včas.

2/ Uvítáme další rodiče, kteří pomohou s tréninkem.


Badminton

Rychle rozvíjejícím sportem se u nás stal badminton, který neustále rozšiřuje svoji základnu. Badminton je individuální olympijský raketový sport. Jeho přímým předchůdcem je indická poona. Badminton je jedním z nejrychlejších raketových sportů. Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici.
Ve sportovním areálu Tsport jsou vám k dispozici 4 badmintonová hřiště, které jsou od 1.5. 2012 zprovozněny celý týden.

kurt

Cílem hry je umístit míč přes síť do pole tak, aby jej soupeř nezasáhl (nebo se dotkl soupeře či jeho oděvu). Chybou je tedy, pokud míč spadne do sítě nebo mimo pole soupeře. Míč, který dopadl na čáru, se hodnotí jako dobrý. Situace, kdy se míček dotkne sítě a skončí na straně soupeře, takzvané „prasátko“, je v badmintonu povolena (i při podání).

Badminton se hraje míčkem, který je vyroben z pravého husího peří (na jeden je zapotřebí 16 brk), Míček váží 5,5 gramu. Délka per musí být jednotná v rozmezí od 65mm, měřeno od konce pera k horní části základny.

Badmintonové rakety prodělaly za poslední léta velky pokrok a technologický vývoj. Původně dřevěné badmintonové rakety byly postupně nahrazovány raketami kovovými (slitiny hliníku, ocelové badmintonové rakety). Různé druhy kovových slitin byly následně nahrazovány uhlíkovými vlákny a kompositovými materiály. Dnešní badmintonové rakety jsou vyrobeny za pomocí nejnovějších materiálových technologií, základním materiálem je grafit.

Všechny disciplíny se podle nového systému hrají na dva vítězné sety do 21 bodů a hráč, který vyhrál výměnu, vždy získává bod; opouští se tedy pravidlo o ztrátování. Za stavu 20–20 se pokračuje ve hře, dokud jeden z hráčů nezíská 2 body po sobě, ovšem pokud skóre dosáhne stavu 29–29, vítězí hráč, který dosáhne 30. bodu.

Pravidla

Pravidla badmintonu jsou ke stažení ZDE